Ar pavojinga vaikui gydyti dantis, naudojant narkozę?

Bendroji narkozė – tai nuskausminimo metodas, kai atjungiama žmogaus sąmonė.
Tokiu atveju, pacientas nejaus skausmo, negirdės bjaurių grąžto garsų, nestebės gydytojo manipuliacijų su įrankiais rankose. Tai padės apsaugoti vaiką nuo nemalonių pergyvenimų ir negatyvių emocijų.

Bendrosios narkozės nurodymai

vaikui gydyti dantis

• Didelė stomatologinės pagalbos apimtis: kai būtina išgydyti nuo dviejų ir daugiau dantų, vieno apsilankymo metu, nes dėl tam tikrų priežasčių (įvairūs negalavimai, greitos pagalbos būtinumas, laiko stoka), neįmanoma vedžioti vaiką pas stomatologą kelis kartus iš eilės.

• Kai kurios psichinės ir neurologinės ligos: epilepsija, vaiko cerebralinis paralyžius, Dauno sindromas ir pan. Šiuo atveju, sąmonės nukrypimai būtini, atliekant skausmingas stomatologines procedūras.

• Nekontaktuojantys vaikai: kai vaikas vengia bet kokio bendravimo su suaugusiais, ignoruoja bet kokius raginimus bei prašymus ir kaip taisyklė, neduoda sutikimo gydymui.

• Neveiksminga vietinė anestezija.
• Alerginė reakcija vietiniams anestetikams.
• Nenumaldoma baimė.
• Anksčiau turėta psichinė trauma.
• Pacientas ankstyvo ikimokyklinio amžiaus.
• Kraujotakos, kvėpavimo ir kitų organizmo funkcijų nukrypimų nuo normos, pasireiškimas.

Prieš narkozę, reikia ateiti į konsultaciją pas vaikų stomatologą. Mūsų gydytojai apžiūrės vaiką, sudarys dantukų gydymo planą ir papasakos, kaip pasiruošti procedūrai. Po visų būtinų tyrimų, bendros narkozės taikymui, jus nukreips pas gydytoją – anesteziologą. Mūsų gydytojai atsakys į visus jūsų klausimus ir išsklaidys abejones.
Gydant vaikams dantis, po bendrąja narkoze, dalyvauja keturi specialistai: gydytojas – anesteziologas, medicinos sesuo – anestezuotoja, vaikų stomatologas ir jo asistentas.

Po paciento atsigavimo nuo bendrosios narkozės, anesteziologas dar kartą patikrins jo būklę. Ir tada, kai dėl jo būklės nekils jokių abejonių, su vaikeliu galėsite keliauti namo.

Tai ar pavojinga gydyti vaikams dantis po narkoze?

Esant pas vaiką kokioms nors kontraindikacijoms, gydytojas – anesteziologas neduos sutikimo gydyti dantų, naudojant bendrąją narkozę. Ir tuo pačiu, reikia atminti, kad visus žinomus šalutinius poveikius, galima numatyti ir sėkmingai lokalizuoti. Svarbiausia, kad tėvai informuotų gydytojus apie visus vaiko sveikatos ypatumus.

Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.