Kaip išsirinkti buteliukus vaikų maitinimui

Kaip išsirinkti pirmąjį buteliuką
Kokius buteliukus pirkti būsimam mažyliui
Maitinimas iš buteliuko
Kūdikių maitinimo buteliukas
Kaip atrinkti buteliuką
Vaikų maitinimas
***
Kaip išsirinkti buteliukus vaikų maitinimui. Nepaisant to, kad mamos krūties pienas yra sveikiausias ir naudingiausias kūdikiui, dažnai taip susiklosto situacija, kad mažylį reikia maitinti ir iš buteliuko arba mišinukais, arba mamos numelžtu pienu. O tam reikalingi specialūs kūdikių maitinimo buteliukai, kurie ne visiems vaikams vienodai tinkami. Tad, kaip išrinkti tinkamiausią buteliuką, jūsų vaikelio maitinimui?
Buteliukas – labai svarbus įrankis vaiko gyvenime. Nuo jo kokybės priklauso vaiko sveikata ir ramybė.
Namuose, kur auga mažylis, būtina turėti kelių rūšių buteliukus, priklausomai, kuo iš jų maitinsite vaiką: numelžtu mamos pienu, mišinuku, skysta košele, vandeniu ar sultimis. Egzistuoja keli buteliukų pasirinkimo kriterijai:
• Medžiaga, iš kurios pagamintas buteliukas;
• Buteliuko forma ir apimtis;
• Čiulptukai, kurie komplektuojami prie buteliukų;
• Nuorinimo sistemos buvimas;
• Dangtelio hermetiškumas;
• Skalės, esančios ant buteliuko, tikslumas ir patogumas jos matymui.
Panagrinėkime šiuos kriterijus išsamiau.

Medžiaga, iš kurios gaminami buteliukai

Buteliukai būna stikliniai ir plastikiniai. Jūsų pasirinkimas priklauso nuo to, kur ir kaip dažnai bus naudojami buteliukai. Plastikiniai lengvesni ir saugesni, dūžio atžvilgiu už stiklinius, bet stiklinius galima dažniau sterilizuoti, negu plastikinius, kurie, beje, gali būti sterilizuojami kelis kartus. Todėl mažyliams, kuriems aktualu sterilumas, geriau naudoti stiklinius, o jau augesniems vaikams, kurie dažnai maitinami ne namuose, geresnis pasirinkimas būtų plastikiniai.

buteliukus vaikų maitinimui
Kaip tinkamiausia mažylį maitinti buteliuku

Buteliuko hermetiškumas

Šis faktorius labai svarbus, jei ruošiatės maitinti kūdikį gryname ore, išvykoje ar kelionėje. Prieš perkant buteliuką, būtinai patikrinkite, ar dangtelis gerai priglunda prie korpuso, ar yra ir gerai veikia atbulinis vožtuvas. Patikimiausi skaitomi buteliukai, kurių dangteliai hermetiškai užsispaudžia arba užsukami su sriegiu.
Forma ir apimtis
Apimtis priklauso nuo to, kiek per vieną kartą vaikas suvalgo. Optimalus variantas būtų, jei buteliuko apimtis pusantro karto viršytų vaiko suvalgomo maisto kiekį. Buteliukų, skirtų naujagimiams, apimtis paprastai būna nuo 120, iki 160 ml.
Jei jūs planuojate buteliuke ruošti mišinuką, tai geriau rinktis buteliuką su plačiu kakleliu. Vandeniui, arbatėlei, sultims – tiks ir siauro kaklelio. Buteliukus, kurie per vidurį persmaugti, patogiau laikyti rankoje, bet juos kebliau kokybiškai išplauti.

Skalės tikslumas ir patogumas

Skalė, kuri yra ant buteliuko sienelės, turi būti tiksli ir ryškiai matoma ar apčiuopiama. Tai patogu, jei, kartais reikia pripildyti maistelio, esant nepakankamam apšvietimui. O tikslumas svarbu tada, jei buteliuke gaminate mišinuką. Netiksli skalė gali sugadinti ruošiamo mišinio ingredientų proporcijas, kas būtų ne į sveikatą vaikui. O be to – mišinukas gali gautis arba per skystas, arba per tirštas.

Buteliukų žindukai

Žindukai skiriasi pagal formas ir gali būti pagaminti iš silikono ar latekso. Formos jų būna klasikinės, anatominės (imituojančios mamos krūties formą), o taip pat ortodontinės (su figūriniais kraštais, padedančiais formuoti teisingą dantukų sukandimą).
Silikoniniai žindukai tvirtesni ir tarnaus ilgiau už lateksinius analogus, tačiau turi „neribotą“ tekstūrą. Lateksiniai žindukai minkštesni ir vaikai juos geriau priima dėl jų didesnio panašumo į mamos spenelio minkštumą. Anatominės formos žindukai labiau tinka vaikams, kurie gauna mišrų maitinimą – mažyliui lengviau pereiti nuo žinduko, prie mamos spenelio ir atvirkščiai. Jei matomas vaiko dantukų sukandimo defektas, tada gydytojas rekomenduoja specialius ortodontinius žindukus.
Turėkite omeny, kad, priklausomai nuo žinduko kiaurymės, maisto kiekio patekimas į vaiko burnytę, ženkliai skiriasi. Jei kiaurymė labai maža, vaikui sunku traukti maistelį, jis pavargsta ir nepilnai pavalgo. Jei kiaurymė pernelyg didelė, vaikas nespės viską nuryti ir maistas gali
„lietis per kraštus“, dėl ko vaikas gali ir paspringti.

Nuorinimo sistema

Ši sistema reikalinga tam, kad oras, maitinimo iš buteliuko metu, nepatektų į vaiko skranduką, nueitų į atmosferą ar į buteliuką.
Tokios sistemos būna dviejų tipų: vožtuvas prie žinduko pagrindo ir specialus vamzdelis, įmontuotas buteliuko viduje. Abi sistemos skirtos oro nuvedimui nuo vaiko skranduko, į buteliuko vidų, kai buteliuke lieka mažai skysčio. Ši sistema ypatingai aktuali vaikams iki 6 mėnesių amžiaus ir tiems vaikams, kurie turi problemų su virškinimu.

Papildomi aksesuarai

Patogumo dėlei, daugelis gamintojų prideda prie buteliukų aksesuarus. Tai gali būti:
• Maži plovimo šepetėliai;
• Papildomi dangteliai, jei kartais buteliukas naudojamas pieno ar kitų skysčių laikymui;
• Dangtelio aklė, dėl hermetiškumo.

Saugos taisyklės, naudojant buteliukus

1. Šildant turinį mikrobangėje krosnelėje ar vandens šildytuve, vertėtų turėti omeny, kad skystis šyla ne tolygiai. Baigus pašildymą, reikia turinį pamaišyti ir patikrinti temperatūrą.
2. Nepalikite mažylio su buteliuku be priežiūros. Vaikas gali nesusitvarkyti su tekamo maistelio srautu, todėl jūsų užduotis – akylai sekti maitinimo procesą.
3. Neduokite vaikui žinduko nuo buteliuko, vietoje imitacinio. Su juo vaikas gali į skranduką pritraukti daug oro.
4. stebėkite, kad vaikas nenaudotų buteliuko kaip žaisliuko. Kai kurių tipų buteliukai būna su smulkiomis detalėmis, kurios gali pakenkti vaikeliui.

Pradiniai mišinėliai kūdikiams
Reikiamą mišinėlio kiekį, reikalingą vienam kūdikio maitinimui, iki 10 gyvenimo dienų galima apskaičiuoti ir paprastesniu būdu: dienų skaičių reikia padauginti iš …

Kūdikio žindymas ir galimi sunkumai
Tiesiog reikia pridėti tam tikrų pastangų. Juk jokie mišinukai nepakeis motinos pieno, kuris yra sutvertas, būtent, savo atžalos pirminiam maitinimui; …

Sveikų košių vaikams sąrašas
O dar ją rekomenduoja dietiniam maitinimui. Bet manų košė turi ne daug vitaminų, mineralų ir ląstelienos. • Soros košė neturi gliuteno. Tačiau …

Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.