Pūslelinės (herpes) ypatumai nėštumo metu

Šiais laikais gydytojai turi pakankamai patirties ir yra surinkę daug medžiagos apie sirgimą pūsleline nėštumo metu.

Juk statistika yra nepermaldaujama ir ji liudija, kad sergant lyties organų pūsleline:

  • vaisiaus infekcijos rizika gimdoje yra didelė (30-50%);
  • ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu herpes simplex virusas sukelia savaiminį abortą (30%), o trečiąjį nėštumo trimestrą 50% atvejų pasireiškia vėlyvieji persileidimai;
  • nuo motinos užsikrėtusiems naujagimiams infekcija sukelia įvairių augimo sutrikimų;
  • tik 15% naujagimių išlieka sveiki.


Štai kodėl pūslelinė nėštumo laikotarpiu yra labai pavojinga, būtina į ją atkreipti dėmesį – virusas gali sukelti ne tik savaiminį persileidimą, bet ir sunkius vaisiaus vystymosi pakitimus.

Pūslelinė turi įtakos pačiai nėštumo eigai, ji gali sukelti:

  • nesivystantį nėštumą;
  • savaiminį persileidimą;
  • ankstyvą gimdymą;
  • vaisiaus mirtį.

Herpesas nėštumo metu

 Nėščiosios sveikata
Herpis nėštumo metu. Ar pavojingaSvarbu suprasti, kad tikimybė užkrėsti vaisių herpes virusu nėštumo metu yra nedidelė, išskyrus ūminės motinos genitalijų infekcijos atvejį, kai rizika perduoti virusą vaisiui yra 50%.

Taigi pirminė infekcija PAVOJINGA! Tuo tarpu dauguma moterų, persirgusių lytinių organų pūsleline, gimdo visiškai sveikus vaikus, nes vaisių patikimai apsaugo motinos antikūnai.

Siekiant užkirsti vaisiaus sąlytį su užkrėstais vaisiaus vandenimis ir motinos gimdos kaklelio kanalais, būtina planuoti nėštumą ir likus kelioms savaitėms iki gimdymo atlikti tyrimus dėl herpes sukėlėjo organizme.

Be to, nėščiąją stebintis gydytojas, turi naudoti medikamentinį gydymą, kurio tikslas – įveikti ligą, sumažinti galimų recidyvų kiekį, sustiprinti imunitetą. Vaistai yra parenkami tik individualiai.

Svarbu žinoti, kad pūslelinė yra gydoma bet kuriuo nėštumo laikotarpiu ir kuo anksčiau pradedamos prevencinės ir terapinės priemonės, tuo yra geriau.


Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.