Kaip išmokyti vaiką padėti namuose

Daugelis apie šį klausimą susimąsto labai vėlai, kai vaikui sukanka 10 metų. Ir tada vaikai nesupranta ko iš jų nori, kokias pareigas jie turi atlikti, jei prieš tai jų gyvenimas buvo ramus.

Jei mama nori, kad vaikas jai padėtų namuose ir tai darytų savanoriškai, tokiu atveju pageidautina jį kaip galima anksčiau pratinti prie darbo. Po truputį savo mažylį reikia pratinti prie darbelių, maždaug nuo 1 metų ir 2 mėnesių. Daugelis vaikų šio amžiaus jau moka vaikščioti ir viskuo domisi. Būtent šis momentas mažąjį tyrinėtoją gali paskatinti jums padėti. Jūs paklausite: „kaip metų vaikas sugebės padėti?“. Žinoma, nereikia laukti, kad jis jau rytoj pradės gaminti, skalbti ir tvarkytis. Pradėti reikia nuo mažų dalykų.

Kaip išmokyti vaiką tvarkytis

 išmokyti vaiką tvarkytis
Kaip išmokyti vaikus palaikyti švarą ir tvarką

Pačioje pradžioje jis gali atlikti paprastas užduotis (pavyzdžiui, paduoti žaisliuką, pakelti knygą ir taip toliau). Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad tai yra bergždžias laiko ir jėgų gaišimas, kadangi net pačių paprasčiausių užduočių realizavimui bus sugaišta daug laiko. Tačiau tai ne tiesa. Vaikas gali save išreikšti, nedarydamas jokios netvarkos, o padėdamas mamai atlikti namų ruošos darbus. Su laiku galimybių sąrašas plėsis.
Svarbiausia nereikia versti vaiko daryti darbų be jo noro, kadangi taip galima vaikui pašalinti norą padėti dar pačioje pradžioje. Vėliau ištaisyti šią situaciją bus labai sudėtinga. Skirkite pakankamai daug laiko, kad vaikas išmoktu atlikti užduotis. Geriau sugaišti daugiau laiko pradžioje, nei nuolat viską perdaryti tai ką jis padaro. Žinoma, nelaukite, kad vaikui iš karto viskas puikiai pavyks, juk tam reikalingas laikas, praktika, mamos ramybė ir kantrybė.

Vadovaujantis šia taktika galima jau vaikui sukakus 3 metams pasiekti labai gerų rezultatų. Vaikas gali išmokti daugybės dalykų:

• Tvarkyti žaislus
• Įjungti / išjungti šviesą
• Įpilti vandens
• Paduoti įvairiausius daiktus (valdymo pultelį, telefoną, rūbus ir kita)
• Padės gaminti (paduos stalo įrankius, išdėstys ingredientus ant maisto, maišys salotas ir kita)
• Padės paduoti indus ir stalo įrankius į savo vietas
• Skalbti (dės daiktus į skalbimo mašiną, paduos jums išskalbtus rūbus, kad jūs juos iškabintumėte)
• Siurbsite( ištrauks laidą iš dulkių siurblio, iš kelio patrauks nereikalingus daiktus, kėdes ir kita.)

Ir tai dar nėra pilnas sąrašas to ką jums gali padėti daryti vaikas namuose. Jei jis tai darys su malonumu, tokiu atveju su laiku jis išlavins įprotį. Svarbiausia, kad mama girtu savo mažylį ir jam dėkotų už pagalbą. Kuo ryškiau jūs išreikšite emocijas, tuo labiau vaikas norės jums padėti ir stengsis viską padaryti kokybiškai. Girkite proporcingai. Kuo didesnis darbas tuo emocionaliau reaguokite.

Jei jums pavyks laikytis visų rekomendacijų, tada jūs galėsite išmokyti vaiką padėti ir jį pripratinsite prie darbo. Mama galės palaipsniui palengvinti savo gyvenimą ir sumažins pareigų kiekį, jūs turėsite gerą pagalbininką.

Švaros ir tvarkos pamokos vaikams. Video

Švaros ir tvarkos pamokos vaikams

Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.