Kurią valandą reikia guldyti vaikus miegoti

Kada tėvai sako vaikui: „Jau devynios valandos, laikas miegoti“, jie ir patys kartais apie tai susimąsto. Ir iš tiesų – kodėl toks svarbus šis laikas? Yra moksliškai įrodyta, kad ankstus užmigimas, naudingas vaikiškam organizmui.
Augimo hormonas vaikų organizme gaminamas maždaug, apie 00:30 valandą ir taivyksta miego metu. Jei guldyti vaiką miegui vėliau nei 21 valandą, liks gerokai mažiau laiko šiam procesui ir tai neigiamai atsilieps vaiko augimui.
Taip pat tyrimai rodo, kad vaikai, kurių teisingai subalansuotas miego režimas, gabesni mokykloje. Juose mažėja rizika, senatvėje, susirgti Alzeimerio liga; juk būtent miegas ir aktyvus gyvenimo būdas, atitolina šią ligą.

Ką būtina daryti tėvams, kad vaikas eitų miego nustatytu laiku?

Miego normos
Kurią valandą reikia guldyti vaikus miegoti

Pradžiai, mamai ir tėčiui, patiems reikia persiorientuoti naujam miego režimui. Tai nereiškia, kad kartu su vaiku, iki devintos valandos, eitų miegoti. Bet vertėtų bent išmokti namuose po šio laiko palaikyti tylą ir poilsinę atmosferą. Čia naudojamasi pasakėlių skaitymais, lopšinių liūliavimais ar panašiai. Šiek tiek kantrybės, ir vaikas prie to pripras. 21 valandą į lovytę – jam bus absoliučiai natūralu.

Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.