Kaip auklėti sunkų vaiką: 5 patarimai

Išmokyti vaiką drausmės daug lengviau, jeigu tarp tėvų ir vaiko susikurs tarpusavio supratimas. Sunkūs vaikai gali nuolat išbandyti savo tėvų tvirtumą. Patys tėvai dažnai kenčia nuo to, kad vaikai nesigaili dėl savo blogo elgesio.

1. Sunkūs vaikai nerodo apgailestavimo požymių taip dažnai, kaip norėtų jų tėvai. Tačiau situacija tik paaštrės jeigu suaugusieji sieks atgailos. Vaikams trūksta emocinės brandos ir gebėjimą susidoroti su gyvenimo sunkumais, todėl jie išbando suaugusius. Jeigu tėvai į tai reaguos labai emocionaliai, tai bandymas drausminti vaiką nepavyks. Norint išvengti šio pavojaus, Jūs turite žinoti, kad sunkūs vaikai taip pat gali atgailauti.

2. Kai suaugusieji išgirsta apie drausmę, jie dažnai suvokia ją kaip sąvoką – auklėjimo priemonė. Tai, savo ruožtu, reiškia bausmę, malonumo atėmimą. Auklėjimo priemonės savaime neįteigia vaikui savigarbos, problemų sprendimo įgūdžių, savikontrolės bei atsakomybės jausmo. Jie neveiks be jautraus suaugusiųjų dalyvavimo. Patikimos drausmės metodas pagrįstas meile ir vadovavimu. Būtina paaiškinti vaikui, koks elgesys yra laikomas tinkamu ir koks ne. Mes neturime pamiršti, kad sunkiems vaikams reikia pagalbos suprasti, kaip reikia atsakyti už savo veiksmus, mokytis iš savo klaidų ir gerai elgtis su aplinkiniais, nepaisant nieko.

Vaikų auklėjimas

Vaikų auklėjimas
Vaikų auklėjimas

3. Sunkaus vaiko tėvai turi žinoti, kiek nenuspėjama gali būti reakcija į jų elgesį. O viskas dėl to, kad jis yra per silpnas, arba atvirkščiai, labai griežtas drausmines priemones, vaikas gali vertinti kaip žeminančią bausmę. Nes sunkūs vaikai mano, kad jie su tėvais yra lygūs, ir jie pradeda protestuoti prieš bausmes.

4. Jeigu vaikas nesigaili dėl savo veiksmų arba jų nepripažįsta, jis nukreipia savo pyktį prieš tą asmenį, kuris imasi prieš jį tam tikrų priemonių ar bausmių. Užuot atgailavęs, ir daugiau taip nesielgęs, sunkiau vaikas ne tik nejaus sąžinės graužaties, bet ir išreikš savo pyktį. Ir viskas dėl to, kad spaudimą iš suaugusiųjų vaikas suvokia iškreipta forma. Visų pirma, vaikas įrodinėja, kad jis nėra padaręs nieko blogo, ir kad bet kokios priemonės, kurių buvo imtasi prieš jį buvo nesąžiningos.

5. Būtina pagalvoti apie tai, kaip teisingai taikyti auklėjimo priemones. Bausmė visada yra prieštaringas sprendimas.


Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.