Kaip išmokyti vaiką teisingai elgtis su nepažįstamais žmonėmis: 4 naudingi patarimai

Nuolat vaikai susiduria su nepažįstamais žmonėmis: parduotuvėse, transporte, žaidimų aikštelėse ir kitose viešose vietose. daugelis nepažįstamųjų – paprasti piliečiai, skubantys savo reikalais, bet, deja, yra ir tokių, kurie gali jūsų mažyliui pakenkti ir bendravimas su jais, galibūti ne saugus.
Todėl portalas Mam.lt siūlo jums pagrindinius patarimus, kaip paruošti savo atžalą, bendravimui su nepažįstamaisiais.

Papasakokite vaikui, ką reiškia nepažįstamas žmogus.

Kokiais jie būna. Mūsų tėvai mokė mus su nepažįstamais dėdėmis ir tetomis nebekalbėti. Dažniausiai – tai teisinga.
Dažnai mes ne visada galime nuspręsti, geras tai žmogus ar blogas; juk išorė dažnai būna apgaulinga. Kaip rodo karti patirtis, negeras nepažįstamasis gali būti malonios išvaizdos, gražiai ir tvarkingai apsirengęs, tuo „užmigdydamas“ jūsų budrumą; o iš tikrųjų – negerų kėslų turintis žmogus. Svarbiausia tėvų užduotis – išmokinti savo vaiką atpažinti žmones, kuriais galima pasitikėti, o kurių geriau vengti.

Kaip apsaugoti vaikus nuo nepažįstamų suaugusiųjų
Vaikų saugumas


Kartais su nepažįstamais žmonėmis reikia kalbėtis

Išmokinkite vaiką to, kad jei jam reikalinga pagalba, jis neturi bijoti jos paprašyti. Pavyzdžiui, pasimetė vaikas parduotuvėje, pakeliui iš mokyklos, parke ar pan, tada jis turi kreiptis pagalbos į nepažįstamus suaugusius žmones.

Dažnai, žmonės, kurių reikia privengti, nėra nepažįstamieji

Vaikai gali patirti prievartą ne iš nepažįstamųjų, o iš savo rato žmonių. Tai gali būti kaimynai, mokytojai, giminaičiai. Svarbu paaiškinti vaikui, kad, jei kažkas iš suaugusiųjų elgiasi su juo neteisingai (tyčiojasi, pašiepia ar smurtauja), jis privalo apie tai pranešti savo tėvams.

Reikia mokinti vaikus būti atsargiais, o nebijoti visko aplamai

Reikia išmokinti vaiką atsargumo, o ne gąsdinti pasakojimais apie piktus žmones. Visų pirma – kad apsaugoti vaikišką psichiką, o antra – kad nepadaryti komunikacijos procesų itin sudėtingais.


Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.