Kaip išsirinkti vežimėlį mažyliui

Kaip išsirinkti vežimėlį mažyliui. Vežimėlis turi būti pagamintas iš kokybiškų, ekologiškų medžiagų, dugnas jo turi būti idealiai lygus ir tvirtas, kad vaikui teisingai formuotųsi stuburas.

Vežimėlio turi būti patogi važiuoklė, su gerais amortizatoriais.  Gera amortizacija padeda įveikti kelio nelygumus švelniai, o taip pat liūliuoti vaiką (nors to nerekomenduoja daugelis šiuolaikinių gydytojų), nes daugeliui tėvų,tai patogiausias kūdikio užmigdymo būdas. Kuo didesni vežimėlio ratai, tuo mažiau juntami įvairūs kelio nelygumai.

Ratai gali būti poliretaniniai arba pripučiami, guminiai. Pripučiami ratai rieda minkščiau ir komfortabiliau, bet jie nėra atsparūs aštrioms stiklų šukėms bei kitiems aštriems daiktams, besimėtantiems ant kelio. O tai kol kas, mūsų miestų aktualija.

Taip pat ratai gali būti vairuojami, dėl ko lengviau manevruoti, stumdant vežimėlį, bet, kaip taisyklė, tokios konstrukcijos brangesnės.

Vežimėlio konstrukcija turi būti ergonomiška ir patogi mamai. Priklausomai nuo mamytės ūgio (labai žema ar labai aukšta), dėmesį reikia atkreipti į rankenų aukštį. Rekomenduojama rinktis vežimėlį, su reguliuojamomis renkenomis. Tai aktualu, kada mamos ir tėčio didelis ūgio skirtumas. Kiekvienas atsireguliuoja pagal save ir komfortiškai vaikšto su kūdikiu.  Taip pat rankenos gali būti „universaliomis“, tai yra  – galima būtų jas perdėti į priešingą vežimėlio pusę, kad vaikas galėtų stebėti kelią, žiūrėdamas į priekį.

Vežimėlio gabaritai turi būti tokiais, kad lengvai tilptų į koridorių, liftą (jei gyvenate daugiaaukštyje, virš 3  – jo aukšto). Jei gyvenate žemiau, atkreipkite dėmesį į vežimėlio svorį, kad lengviau nešti laiptais.  Gyvenant pirmame aukšte ar nuosavame name, vežimėlio svoris didelės reikšmės neturi; sunkesnis vežimas stabiliau važiuoja, lengviau „nugesina“ kelio nelygumus.

Kaip išrinkti gerą vežimėlį mažyliui

Kaip išrinkti vežimėlį mažyliui
Kokį vežimėlį rinktis


Ir pagaliau, vežimas turi būti gražus, praktiškas, jis būtinai turi patikti tėvams. Rinkitės vežimėlį, atatinkantį jūsų gyvenimo būdui.  Mobili mama turi atkreipti dėmesį į papildomas detales: vieta pirkinių krepšiui, buteliukui, apsaugai nuo lietaus, kad važiuojant šlapiu purvinu keliu, nuo ratų netaškytų purslai ant kojų ir panašiai. Kad pasivaikščiojimas su kūdikiu, būtų komfortabilus įvairiomis oro sąlygomis.

Kaip išsirinkti vežimėlį: gamintojų patarimai

 • Vežimėlio turi būti kietas lygus dugnas, kad užtikrinti mažylio teisngą stuburo padėtį;
 • Kūdikiui turi pilnai užtekti erdvės, kad nebūtų ankšta, jį užklojus;
 • Miegamosios vietos optimalūs dydžiai: pusantro karto ilgesnis ir du kart platesnis, nei jūsų kūdikio gabaritai, tik gimus;
 • Daug keliaujantiems, tiksvežimėlis lengvas ir lengvai aptarnaujamas, su paprastu sulankstymo mechanizmu;
 • Vežimėlio gabaritai: patikrinkite ar telpa jis į automobilio bagažinę, ar lengvai pravažiuojate pro durų ir lifto angas;
 • Lankantis su vežimėliu parduotuvėse – ar talpi vieta pirkiniams? (Atsargiai! Pernelyg pilnas pirkinių kepšys, tvirtinamas prie rankenos, gali apvožti vežimą su kūdikiu);
 • Reguliuojama rankena jūsų ūgio atžvilgiu: optimalus aukštis  – tarp peties ir dilbio, turi būti 90o kampas;
 • Priežiūra: patalynės reikmenys turi būti nuimami, tikslu išskalbti;
 • Papildomi aksesuarai: tentas nuo saulės ir lietaus, užklotas kojoms, apsauginis tinklelis nuo musių bei uodų ir kiti naudingi akseuarai.

Patarimai saugos klausimais.

 • Renkantis vaikišką vežimėlį, atkreipkite dėmesį ar yra sertifikatas TÜV arba GS;
 • Gera važiuoklė ir dideli atstumai tarp ratų, labai svarbus vežimėlio stabilumo rodiklis;
 • Keturi ratai – vežimas stabilesnis už triratį vežimėlį;
 • Priekinės ašies apkrovimas neturi būti didesnis už užpakalinės;
 • Ypatingai svarbu: tvirtas rėmas su fiksuojančiu mechanizmu, kad vežimas nesusilankstytų savaime;
 • Stabdis turi būti lengvai valdomas ir fiksuoti, minimum, du ratus;
 • Rinkitės stabdžių mechanizmą, kuris fiksuotų dantytą ratlankį iš vidinės jo pusės. Tada jis bus patikimas, nors ir padangos bus minkštos;
 • Saugos diržai svarbūs jau tada, kai mažylis geba pats atsisėsti;
 • Vaiko pasiekiamumo zonoje, neturi būti išsukamųjų detalių, kurias vaikas galėtų savarankiškai atsukti.


Vaikiški vežimėliai Quinny. Modeliai ir aprašymai
Quinny Vežimėlis Kaip išsirinkti vežimėlį Vežimukai Į ką atsižvelgti … Kai mažylis paauga, jam jau miegamosios vietos ne gana – jam jau norisi …

1 Comment

 1. Man atrodo vezimai, galintys keisti padeti i abi puses nera tokie stabilus, bet gal cia tik mano nepagrista nuomone. Pirmieji mazylio ratai yra didziulis ir labai svarbus pirkinys. Kaip apsispresti ar pirkti vezima is karto su sportine dalimi, ar tik lopsi, o ji isaugus ieskoti lengvesnio? Kiek pastebiu, 3 in 1 vezimukai yra gerokai populiaresni, taciau neretai mamos parduoda su visiskai nauja sedimaja vezimo dalimi. Nesuprantu kodel? Man atrodo nusipirkai toki daikta ir ramu iki pat savarankisko tvirto vaiksciojimo. Ziurinejuosi siuos https://www.babydreams.lt/vezimeliai/vezimeliai-3in1/ labiausiai linkstu ties Peg Perego gamintoju. Gal kas naudojote ir galite palikti atsiliepimu apie juos?

Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.