Kaip nutraukti žindymą

Atjunkyti kūdikį, kartais, būna ne taip lengva. Yra kai kurie momentai, laikantis kurių, nujunkymas nebus toks jautrus vaikui ir mamai.

Kai ateina laikas pervesti kūdikį nuo maitinimo krūtimi, į atskirą, mama gali susidurti su problema dėl atjunkymo keblumų. Per ganėtinai ilgą laiko periodą (vieni arba du metai) ir mama, ir vaikas, pripranta prie šios malonios gyvenimo procedūros. Vaikas priima krūtį ne tik kaip maisto šaltinį, bet ir kaip „raminamuosius“. Dėl to, pagrinde, ir kyla problemos.

Kad šiuos sunkumus įveikti be streso vaikui ir mamai, galima mamai kažkuriam laikui „pradingti“. Šiuo atveju į pagalbą ateina močiutės. Močiutei teks paaukoti kažkiek pastangų, kad vaikas nesiilgėtų mamos. Tam reikia užimti vaiką žaidimais. Žaidimai gali būti aktyvūs ir ramūs. Gerai būna skaityti iliustruotas knygeles ar žaisti su naminiais gyvuliukais.

Jei mamytės tuo periodu nėra kam pakeisti, galima palaipsniui mažinti žindymo kiekius dienos bėgyje, iki minimumo. Palikti tik naktinius maitinimus, o vėliau pakeisti juos į maitinimą iš buteliuko, prieš miegą.

Kaip nutraukti maitinimą krūtimi

Kūdikio maitinimas
Kūdikio maitinimas

Kad vaikas greičiau pamirštų apie krūtį ir jos atsisakytų, buvo priimta kažkada spenelius patepti briliantine žaluma ar garstyčiomis. Tačiau toks būdas ne visada paveikdavo vaikus. O antra vertus – ne visai humaniškas, vaiko atžvilgiu. Mamai geriau rengtis rūbus be jokios iškirptės ar dėvėti golfą, kad vaikas nepajustų prieigos prie krūties.

Žindymo nutraukimo metu, gali įvykti pieno užsilaikymas (užtrukimas). Kad išvengti tokio nemalonaus reiškinio ir kad nesiformuotų pieno krešuliai pieno liaukoje, reikia apriboti skysčių vartojimą savaitei. Per dieną išgerti ne daugiau, kaip 1,5 litro skysčio. Prie to, reikia stebėti savo krūtį ir numelžti liekamąjį pieną.

Be viso paminėto, mamai reikia nutraukti visus produktus, skatinančius laktaciją – morkas, riešutus, datulės ir t.t.

Bet svarbiausia, nutraukiant žindymą, reikia tam rimtai nusiteikti ir pasisemti kantrybės. Na, vaikas bus kurį laiką irzlus, dažniau paverks, vis pareikalaus krūties… bet tai juk ne amžinai. Mamai reikia pasistengti būti tuo periodu meilesnei, geresnei, dažniau kalbėti su kūdikiu, užimti jį kuo nors įdomiu… Po 2 – 3 savaičių, vaikas tikrai atpras nuo tokio mitybos metodo ir pamirš, ką reiškia mamytės pienelis.

Kai žindymą tenka derinti su maitinimu iš buteliuko. Video

Kai žindymą tenka derinti su maitinimu iš buteliuko


1 Comment

Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.