Kaip anksti vaikas gali pradėti lankyti karate

Daugeliui tėvų įdomu, nuo kiek metų jie gali užrašyti savo vaiką į karate skyrių. Ar nepavojinga pradėti lankyti karate užsiėmimus ankstyvame amžiuje? Ir ar ne vėlu pradėti jau esant paaugliui.

Nuo kelių metų reikėtų pradėti?

Pradėti lankyti karate galima jau nuo 3 metų. Šiame amžiuje vaikai yra labai aktyvūs, jie susipažįsta su pasauliu, jiems viskas įdomu. Treniruotės jiems bus kaip žaidimas. Labiausiai tikėtina, kad jiems duos bendras fizines treniruotes, žaidimų užduočių ir, galiausiai, karatė pagrindus.

Karatė tai ne tik fizinis, bet ir dvasinis vystymasis. 3 metų vaikai gali daug ko nesuvokti, bet pas juos nuo vaikystės susiformuos savi disciplina, pasitikėjimas savimi, pagarba kitiems.

Atiduodant trejų metų vaiką į karate, svarbu pasirinkti gerą trenerį. Jis turi būti įvaldęs ne tik kovos meną, bet ir sugebėti rasti bendrą kalbą su vaikais, dirbti su jais.

Rytų kovos menai vaikams

karate vaikams
Karatė treniruotės vaikams


5-6 metai yra idealus amžius pradėti karate pamokas. Šiame amžiuje vaikai yra pasirengę ir fiziškai, ir dvasiškai. Jie jau gali suprasti ir suvokti karate techninius ir taktinius niuansus.

Jeigu Jūsų vaikas jau vyresnis nei 7 metų, geriau, kad jis pats norėtų lankyti karate. Noras yra – drąsiai užsirašykite.

Ne per vėlu pradėti treniruotis ir 14-15 metų amžiaus. Esant norui ir kruopščiai treniruojantis, galima pasiekti didelę sėkmę, tapti apskrities ir net Rusijos čempionu. Bet kokiu atveju galima treniruotis sau, bendram vystymuisi – tai niekada nevėlu.

Traumų pavojus

Reikia atsižvelgti, kad yra kontaktiniai (Ašichara, Kiokušinkai) ir bekontaktiniai (Šotokan, karatė WKF) karatė stiliai. Vaikams rekomenduojama pasirinkti bekontaktinį stilių. Šiuo atveju traumos rizika yra labai maža.

Be to, karatė turi padalijimą į kumite (dvikova) ir kata (atliekant technikos rinkinį). Negalima pasakyti, kad kata yra saugesnė nei kumite. Bet kokiu atveju treniruočių metu galimos mėlynės, patempimai ir t. t. Kaip ir bet kurioje sporto šakoje.

Karate berniukams ir mergaitėms. Video

Karate berniukams ir mergaitėms


Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.