Kodėl vaikams reikia sportuoti

Kodėl verta sportuoti
Vaikų sportas
Sportas vaikui
Sporto būreliai vaikams
Sportas ir mankšta
Koks sportas tinka vaikams

Šiais laikais daugelis faktorių kelia grėsmę vaikų sveikatai. kiekvienais metais pasirodo naujos virusų ir bakterijų rūšys, provokuojančios įvairias ligas, apie kurias anksčiau, nesame girdėję. Vaikų psichiką rimtai veikia užsiėmimai mokyklose. O be to, vis blogėjanti ekologija, atlieka juodą savo darbą. Kai kurių problemų mes išspręsti negalime, bet vaikų sveikata, vis dar mūsų rankose.

Kodėl vaikams svarbus sportas?

Kaip vaikams pradėti sportuoti
Kaip vaikams pradėti sportuoti

Stiprina imunitetą. Fizinio lavinimo užsiėmimų metu, iš organizmo šalinamos kenksmingos medžiagos, suintensyvėja kvėpavimas, ląstelės geriau aprūpinamos deguonimi, suintensyvėja kraujotaka, kas leidžia imuninėms ląstelėms greičiau reaguoti į ligų sukėlėjus.

Pakelia nuotaiką. Prie fizinio aktyvumo organizme geriau gaminasi hormonas – endorfinas. Jis dar vadinamas laimės hormonu. Jis padeda įveikti negatyvias emocijas, suteikia lengvumo jausmą, praskaidrina smegenų veiklą.
Ugdyti būtinus charakterio bruožus. Sportas padeda vaikams išugdyti tikslo siekimo jausmą, atsakomybę prieš save ir kitus, savitvardą, valios kokybę ir tt. O šie bruožai lydi žmogų nuo pat vaikystės, iki senatvės.

Į ką atkreipti dėmesį?

sporto šaka tinka jūsų vaikui
Kokia sporto šaka tinka jūsų vaikui

Tėvams reikia labai rimtai parinkti vaikui sporto šaką, kuria jis turėtų užsiimti. Pirmiausia, reikia išsiaiškinti fizines vaiko galimybes: ar ši sporto šaka bus jam naudinga ar atvirkščiai, gali pakenkti jo sveikatai.
Verta išsiaiškinti, ar vaikas neturi kokių nors chroniškų susirgimų, kurie, gal būt, slypi jo organizme. Pavyzdžiui, jei vaikas trumparegis, tai be akinukų vargu, ar galės žaisti tenisą, o su širdies negalavimais, vaikas negali būti bėgikas ar šuolininkas.
Taip pat reikia įvertinti vaiko potraukį ir gebėjimus vienai ar kitai sporto šakai. Ar jis gerai harmonuos komandoje, ar jam geriau individuali sporto šaka.

Kokie yra variantai? Į kokį sportą leisti vaiką ir kokiame amžiuje?

Kada vaiką leisti sportuoti
Kada vaiką leisti sportuoti

Vaikams iki 8 – 11 metų, geriau užsiimti sporto šakomis, lavinančioms greitį, reakciją ir judesių koordinaciją. Nuo 11, iki 13 metų – jėgą ir ištvermę. O trijų – penkių metukų, galima pratinti prie to, kas bendrai stiprintų jų organizmą. Pavyzdžiui, prie tos kategorijos galima priskirti plaukymą, gimnastiką, lengvąją atletiką. Verta žinoti, kad profesionalus sportas ne visada teigiamai veikia sveikatą; dažnai būna ir priešingai.

Ir kokios gi išvados?

Sportas aikams
Sportas mūsų vaikams būtinas

Sportas mūsų vaikams būtinas. Reguliarūs ir nuoseklūs fiziniai užsiėmimai gerina sveikatą, padeda geriau mąstyti ir ugdo gerąsias charakterio savybes. Bet kad vaikas pamėgtų sportą, čia jau tėvai turėtų parodyti ir savo pavyzdį.

Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.