Kada pradėti papildomai maitinti vaiką

Pagaliau atėjo laikas įvesti papildomą maitinimą savo kūdikiui ir pradėti supažindinti jį su įprastu žmogišku maistu, kad suteikti jam galimybę gerai vystytis ir sveikai augti. Žinoma, maitinti krūtimi – patogu, nereikia šusti virtuvėje, kažką atradinėti; o jei maitinate mišinukais, tai pridėti papildomą maitinimą – kur kas paprasčiau.

Geriausias laikas
– tai nuo 6 mėn. amžiaus, kadangi vaiko skrandukas jau būna pasiruošęs priimti kitos rūšies maistą. Bet jūsų pediatras ar močiutė, gali pasakyti, kad papildomai primaitinti kūdikį jau reikia nuo 4 mėnesių. O klausytis tų patarimų ar ne, spręsti jums; nes reikia surinkti faktus „už‘ ir „prieš“, o jie tokie: maitinate krūtimi ar iš buteliuko, vaiko sveikata, jo ūgis, poreikiai ir jūsų pačios nuojauta.
6 mėnesių vaikas fiziologiškai pasiruošęs priimti maistą; palaipsniui dingsta maisto išstūmimas liežuviu, refleksas. Taip pat jo organizmas pradeda gaminti ir išskirti būtinus fermentus, įvairių augalinių produktų virškinimui.

Maitinant krūtimi ir atėjus papildomo primaitinimo laikui, daugeliui mamyčių iškyla klausimas – nuo ko pradėti? Daug čia neprigudrausi, o išradinėti dviračio tikrai nereikia. Pradėkite nuo sveikų ir paprastų produktų, kuriuos vartoja ir mama, pavyzdžiui, varškės ar kefyro. Tik paruoškite produktus taip, kad mažyliui būtų patogu valgyti; tai yra – skystumo frakcija (kefyras ir taip skystas).
Dar primaitinimui naudoja daržovių košeles: brokoliai, cukinija. Svarbiausia – reikia pradėti nuo kažko vieno ir stebėti reakciją. Manų košę vaikui iki metukų laiko, rekomenduojama neduoti, nes manai mažai naudingi ir stabdo kalcio įsisavinimą.

Primaitinimas. Kada, kiek ir ką

Papildomas maitinimas
Papildomas maitinimas

Paragavo vaikas iš šaukštelio, lyžtelėjo ir viskas. Nesitikėkite, kad jis ims, ir iš karto puls valgyti. Svarbiausia – negrūsti per prievartą. Tokiu būdu, palaipsniui, vis tiek vaikui kažkas patiks ir jūs galėsite didinti šaukštelių kiekį iki tokio lygio, kuris galėtų pakeisti vieną maitinimą krūtimi. Po 7 mėnesių amžiaus, galima bandyti duoti sultinio iš neriebios mėsos. Pavyzdžiui, valgote sriubą ir įpilkite į vaiko lėkštutę truputėlį, šakute sutrinkite bulvytę, mėsytės gabaliuką ir pasiūlykite vaikui. Būna, kad pratinant vaiką prie įprasto maisto, jis jokiais būdais jo nepriima, o reikalauja tik krūties ar buteliuko. Todėl būtina apsiginkluoti kantrybe, nenuleisti rankų ir vis tiek pratinti jį prie maisto. Ir daryti tai reikia kasdien. Kitaip – bus problemų vėliau. Kodėl? Ogi todėl, kad mamos pieno kiekis gali greitai mažėti arba visai baigtis, o vaikui reikalingi visi produktai, su visais vitaminais ir mikroelementais.

Primaitinimo ypatumai

Papildomas maitinimas
Papildomas maitinimas

Kodėl gi dažnai vaikai atsisako papildomo maitinimo; juk jis taip reikalingas. Gal todėl, kad ne tuos produktus siūlote? Mano vaikas kategoriškai atsisakė dirbtinio pieno ir dirbtinių košių, bet su mielu noru valgė barščių sriubą, vištienos sultinį ir tuos produktus, kuriuos valgau aš. Kai jūs kažką valgote, vaikui taip pat gali būti įdomu ir jis norės paragauti. O gal patiks?

Nuo ko pradėti kūdikio primaitinimą

Papildomas maitinimas
Papildomas maitinimas

Įvedant papildomą maitinimą, svarbiausia:
1. Pradėti nuo vienos rūšies produktų ir patiekti pusiau skystame pavidale;
2. Stebėti vaiko reakciją, duodant vieną ar kitą produktą;
3. Praleisti vieną maitinimą krūtimi, bet nenutraukti visai;
4. Po 7 – to mėnesio, į racioną įvesti mėsą ir kiaušinio trynį.

Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.