Kuo pavojinga vegetariška mityba vaikams?

Pastaruoju metu vis didėja vegetarų skaičius ir kai kurios šeimos pratina savo vaikus prie tokio gyvenimo būdo. Ir kuo gi naudinga tokia mityba vaikams?
Daugelis gydytojų – pediatrų, tokia įvykių eiga, gerokai susirūpinę. Juk tik mėsoje yra būtinas amino rūgščių kiekis, dalyvaujančių ląstelių dauginimosi procesuose. Iš 20 būtinųjų amino rūgščių, reikalingų normaliam organizmo vystymuisi, jame sintezuojasi tik 12, o likusias, organizmas gauna su mėsa. Vaikai, mintantys tik augalinės kilmės maisto produktais, negauna daugelio būtinųjų maisto medžiagų, kas gali privesti prie fizinių bei psichinių sutrikimų. Medikų tyrimų duomenimis, vegetarų sveikata nei kiek ne geresnė, nei mėsa valgių. Žmonės, atsisakę mėsos, patiria didelio kiekio vitaminų bei mikroelementų deficitą, o ypač – cinko. Šis elementas atsako už teisingą imuninės ir lytinės sistemos vystymąsi.

Ar galima mėsą pakeisti augaliniais ir pieno produktais?

Vegetariška mityba
Vegetariška mityba

Teoriškai – taip. Bet, norint gauti reikalingą naudingųjų medžiagų kiekį – vaisių, daržovių ir pieno, reikia suvalgyti labai didelį kiekį. O toks maitinimasis tikrai prives prie virškinamojo trakto problemų.
Kokios problemos gali kilti, atsisakius mėsos? Visų pirma, vaikų vystymosi ir augimo laikotarpiu, nevartojant mėsos, ypač sulėtėja ląstelių dalijimosi procesas, kuriam būtini gyvulinės, o ne augalinės kilmės baltymai. Pasekoje – žemas hemoglobinas, anemija, silpnumas, greitas nuovargis, sumažėjęs darbingumas. Tik mėsoje esanti linolinė rūgštis, blokuoja vėžinių ląstelių vystymąsi.

Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.