Vaiko maitinimas iš buteliuko. Kaip reikia…

Kaip maitinti kūdikį
Kai valyti kūdikių buteliukus
Mišiniai kūdikiams
Kūdikių maistas
Kūdikių maitinimas
Buteliukas kūdikio maitinimui

Vaiko maitinimas iš buteliuko. Kaip reikia… Kas kiek laiko maitinti mažylį? Pirmais kartais maitinti reikia pagal reikalavimą, kaip ir krūtimi. Po kelių mėnesių jūs turite pasiekti nuolatinį maitinimo grafiką. Pradžioje maitinkite kas 2 – 3 valandas. Iki tol, kol vaikas priaugs 4,5 kg, jis valgys nuo 30, iki 90 ml kiekvieną maitinimą. Neleiskite persivalgymo, tegul valgo tiek, kiek jam norisi.

Ar būtina sterilizuoti  buteliukus?

Žindukus ir buteliukus reikia sterilizuoti tik nusipirkus ir prieš kiekvieną maitinimą. Sterilizuoti galima garpuodyje, specialiame sterilizatoriuje ar mikrobangėje krosnelėje. Tačiau labai patogus tradicinis virinimas 10 – 14 minučių.

Kaip teisingai naudoti sausą mišinį?

Prieš skiedžiant nusipirktą sausą mišinį, būtinai perskaitykite instrukciją. Vanduo bet kuriuo atveju, turi būti virintas. Įpilkite jo į dubenėlį, kad kažkiek praauštų. Po to, reikiamą jo kiekį, perpilkite į buteliuką. Atidarykite sauso mišinio pakelį. Kad paimti reikiamą kiekį mišinio, naudokitės dozuojančiu šaukštu, užpildydami jį laisvai, ne trombuojant. Įpilkite atmatuotą mišinio kiekį į buteliuką, uždarykite jį ir gerai suplakite. Paragaukite mišinuką: jis turi būti ne karštas ir ne šaltas.

Jei mišinukas gavosi per karštas, pakiškite buteliuką po šaltu kranu, apsaugant žinduką nuo vandens. Jei atvirkščiai, per šaltas, palaikykite karštame vandenyje, kol sušils iki reikiamos temperatūros. Nerekomenduojama šildyti mikrobangų krosnelėje, dėl šilimo netolygumo.

Pradėtą naudoti pakelį su mišinuku, laikyti galima tik šaldytuve. O jei mažylis nepavalgė savo porcijos, ją geriau išpilti, bet nepalikti kitam kartui. Geriau paruošti šviežią.

Kaip maitinti iš buteliuko?

maitinimas iš buteliuko
Maitinimas iš buteliuko

Maitinimo metu stebėkite, kad žindukas ir buteliuko kakliukas būtų pilnai apsemti skysčiu. Jei pieno ar mišinio lygis bus žemesnis, vaikas priris oro. Teisingiausias laikymas – 450 kampu, išskyrus paskutinius gurkšnelius. Likus paskutiniams gurkšneliams, buteliuką reikia laikyti vertikaliai.

Maitinimas iš buteliuko. Kaip suprasti, kad paruoštas mišinukas vaikui netinka?

  • Jei vaikui netinka mišinukas, tai galima suprasti iš tokių požymių:
  • Dažnai atsiraugia;
  • Paraudimai ar išbėrimai ant atskirų odos vietų;
  • Silpnas priesvoris;
  • Oro pririjimas ir pilvuko pūtimas (nors iki 3 mėnesių amžiaus vaikams, taip būna ir mintant krūtimi);
  • Vidurių užkietėjimas ar viduriavimas, su baltais, nesuvirškintais gumulėliais išmatose;
  • Verksmo priepuoliai, po kiekvieno maitinimo;
  • Vaikas neprisisotina pieno mišinukais.

Jei tai kartojasi reguliariai, pasitarkite su gydytoju; galimai, jums reikia vaikišką maistelį pakeisti kažkuo kokybiškesniu.

Mišinukų gaminimas ir maitinimas iš buteliuko
Pieno mišinuko paruošimas. Kaip teisingai paruošti pieno mišinuką? Reikia įdėmiai išmokti gaminimo būdą ir atkreipti dėmesį į dozę, kuri …


Kaip išsirinkti buteliukus vaikų maitinimui
Kaip išsirinkti pirmąjį buteliuką. Kokius buteliukus pirkti būsimam mažyliui. Maitinimas iš buteliuko. Kūdikių maitinimo buteliukas. Kaip atrinkti …
Pradiniai mišinėliai kūdikiams
Kaip teisingai duoti mišinį, siekiant sumažinti dirbtinio maitinimo trūkumus iki … nei skiesti vandeniu, tereikia tiesiog supilti į sterilizuotą buteliuką ir pašildyti.

Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.