Kaip teisingai maudyti naujagimį

Visi tėvai žino, kad naujagimio maudymas, vienas iš pirmaeilių vaiko priežiūros procesų. Maudyti kūdikį galima jau pirmą dieną, grįžus iš gimdymo namų. Labai svarbu skirti vaiko prausimą, nuo maudymo. Nuprausti jį galima ir tekančiu vandeniu, naudojant vaikams skirtas prausimo priemones. O štai maudymas – kur kas įdomesnė ir linksmesnė procedūra.

Kaip teisingai maudyti naujagimį

Egzistuoja daug faktorių, bylojančių apie tai, kad maudyti kūdikį būtina:

  • Maudymas suteikia kūdikiui malonumą. Vandenyje vaikas jaučiasi komfortabiliai ir saugiai. Esmė tame, kad jis pasąmonėje prisimena, kaip jam buvo gera mamos įsčiose. Tai yra, skystis – naujagimiui įprasta aplinkos terpė;
  • Maudant, vaikas patiria fizinį krūvį, kuris būtinas jam tam tikru amžiaus periodu;
  • Maudymas padeda mažyliui išreikšti savo emocijas ir tokiu būdu pabendrauti su aplinkiniais;
  • Kaip žinoma, po vandens procedūrų, žmogui pagerėja apetitas. Maži vaikai – ne išimtis;
  • Mažylis, kuris kasdien pereina tokias procedūras, rečiau suserga peršalimo ligomis.

Kaip maudyti kūdikį?

Kaip maudyti naujagimį
Naujagimio maudymas

Laikytis higieninių reikalavimų reikia nuo pat pirmos kūdikio gyvenimo dienos. Tačiau maudyti jį vonioje, kurioje maudosi ir kiti suaugę šeimos nariai, leidžiama tik tada, kai jo bambos virkštelė pilnai sugijusi. Paprastai, virkštelė užgyja po dviejų savaičių nuo gimimo. Iki to laiko higienines procedūros atliekamos kitokiais būdais:
1. Maudyti kūdikį tik specialioje vonelėje, kuri tam skirta. Vandenį prieš tai reikia preliminariai išvirinti.
2. galima šluostyti vaiką specialiomis vaikiškomis servetėlėmis.
Kai bambutė pilnai sugyja, galima kūdikį maudyti įprastoje šeimyninėje vonioje, naudojant vandentiekio vandenį.
Tam, kad vaikas ramiai miegotų naktį, reikia jį maudyti, maždaug, pusę valandos. Tokiu atveju, organizmas išeikvos daug energijos, o atstatyti ją padės tik geras, kietas miegas. Dėl to geriau kūdikį maudyti vakare, prieš maitinimą.

Ką galima pridėti į vandenį, maudant naujagimį?

Kaip maudyti naujagimį
Naujagimio maudymas

Iš tikrųjų, maudyti naujagimį galima ir paprastame, švariame vandenyje, be jokių priedų. Papildymai naudojami tik tada, jei norima pasiekti kažkokių, tam momentui reikalingų rezultatų.

Galimi vandens papildymo kitomis medžiagomis, variantai:
Kalio permanganatas. Naudojamas kaip prieš uždegimus kovojanti priemonė. Tačiau maudant kūdikį suaugusiųjų vonioje, preparato efektas bus nepakankamas. Esmė tame, kad kalio permanganatas veiklus tik dideliu kiekiu, o perdozavus, galima apdeginti švelnią mažylio odą.

Mažylio maudymas

Kaip maudyti naujagimį
Kūdikio maudymas

Triskiaučio lakišiaus nuoviras. Žinomas savo antibakterinėmis savybėmis. Saugiausia kūdikių maudymo priemonė; nedirgina odos, neperdžiovina ir nealergiškas.

Nerekomenduojama po maudymo šluostyti vaiko. Tiesiog apgaubti rankšluosčiu ir visa perteklinė drįėgmė susigers pati. Po apdžiūvimo, odytę vaikui galima ištepti kremu, aliejumi ar pieneliu, jei tai būtina. Renkantis kosmetiką vaiko odai, geriausiai pasikonsultuoti su gydytoju pediatru.

Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.