Pirmasis jūsų kūdikio gyvenimo mėnuo

Pirmasis kūdikio mėnuo
4 kūdikio savaitė
1 mėnesio kūdikis
Mažyliui pirmasis mėnuo
Svarbus pirmasis mėnuo
Bendravimas su kūdikiu

Mama geriausiai žino, ko reikia vaikui, ji jaučia savo vaiką dar įsčiose. Intuicija sustiprėja kūdikiui gimus. Motinos širdis – ištikimas pagalbininkas auklėjant mažylį.

Išgyvenote pirmąsias motinystės savaites? Gyvenimas dar toli gražu neteka savo ritmu, tačiau laimei viskas pamažu grįžta į senas vėžes. Šiuo metu yra normalu greičiau pulti į ašaras, bet jei praverkiama didžiąją dienos dalį arba į galvą lenda bauginančios mintys, reikėtų apsilankyti pas gydytoją, kad užkirstumėte kelią pogimdyvinės depresijos vystymuisi. Kuo greičiau su tuo susidorosite, tuo geriau.

Kūdikiams labai patinka, kai juos liečia – nesvarbu, ką besakytų jūsų anyta. Jūs negalite sugadinti vaiko, nuolat laikydama jį ant rankų. Jei vienintelis būdas nuraminti kūdikį yra paimti jį ant rankų – paimkite. Dar geriau, jei kūdikiui nešioti naudosite slingą ar bet kokią kitą nešioklę – taip galėsite sutvarkyti krūvą reikalų namuose. O mažylis tuo metu jaus šalia mamos širdį, šilumą ir kvėpavimą.

Pirmasis naujagimio mėnuo

Pirmasis kūdikio gyvenimo mėnuo
Pirmasis naujagimio mėnuo

Tačiau atminkite, kad jokiu būdu nepakenksite kūdikiui, jei leisite jam šiek tiek paniurzgėti šezlonge ar lovelėje, kol jūs pagaliau galėsite išsimaudyti duše. Vaikas nesikankins visą gyvenimą ir nesijaus apleistas, jei jūsų plaukai susiriebalavo ir jūs nueisite juos išplauti. Tokia yra tiesa. Eikite ir išsimaudykite po dušu.

Žindyti kūdikį namuose nėra taip jau sunku, kaip pirmosiomis dienomis ligoninėje. Jei puolėte į neviltį ir laukiate nesulaukiate maitinimo pabaigos, išbandėte viską ir perskaitėte „visą internetą“, bet jums vis tiek skauda ir bloga, atminkite: jūsų vaikas nepatirs nei emocinės, nei protinės, nei fizinės žalos, jei pereisite prie mišinukų. Jūsų piniginė, žinoma, „ačiū“ nepasakys, taigi numatykite tokias išlaidas iš anksto.

Ir apie miego trūkumą… Šio amžiaus vaikai paprastai miega nuo 16 iki 24 val (tikrai taip!), bet jie turi valgyti kas 2-3 valandas. Taigi artimiausiu metu negalėsite miegoti ilgiau kaip 2-3 valandas. Pripraskite valgyti viena ranka ir kuriam laikui atsisveikinkite su tomis dienomis, kai galėjote mėgautis karštą arbata, karšta sriuba, ir apskritai viskuo karštu.

1 Comment

Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.