Prie kokių sveikų įpročių reikia pratinti vaiką

Žinoma, kad kiekvienas vaikas susipažįsta su jį supančiu pasauliu, modeliuodamas jį supančių žmonių elgesiu, stebėdamas kitus žmones-suaugusius ir vaikus. Jei tėvai propaguoja sveiko gyvenimo būdą, mandagumą, toleranciją aplinkinių atžvilgiu-tikėtina, kad ir jų vaikas paseks jų pėdomis. Būtent todėl, verta vaikams skiepyti sveiką gyvenimą, jo laimės ir sveikatos labui.

Itin svarbu organizuoti teisingą dienotvarkę vaiko gyvenimui, tame tarpe miegą, vienu ir tuo pačiu laiku. Reguliarus vaiko miegas, laikantis nustatytos dienotvarkės, padeda jam valyti organizmą nuo toksinų. Taip pat, sveikas miegas, daro teigiamą įtaką vaiko augimui ir geram psichiniam išsivystymui. Tam, kad padaryti vaikui užmigimo procedūrą maksimaliai lengva, būtina sugalvoti kažkokį ritualinį veiksmą – tai gali būti pasaka, lopšinė, masažas ir kt.

Pasivaikščiojimai

Kiekvieną dieną reikia skirti laiko, pabūnant gryname ore. Tam, kad vaikas gerai vystytūsi tiek fiziškai, tiek psichiškai, lauke su juo reiktų pravaikščioti 3 – 4 valandas. Žinoma, priklausomai nuo gamtinių ar oro sąlygų, galima tą laiką sutrumpinti.

Vanduo

Labai dažnai, vaiko irzlumui ir nuovargiui, turi nepakankamas skysčių kiekis jo organizme. Vaikai neprašys vandens, jei norės atsigerti. Juk vanduo ne toks skanus, kaip sultys ar limonadas. Tokiu atveju, vis viena, reikia imtis kažkokių gudrybių, kad iš vaiko raciono pašalinti įvairius gėrimus, išskyrus vandenį.

Užkandžiai

Būtini tik sveiki užkandžiai, todėl nereikia kaupti traškučius ir saldainius. Vaikams visada prieinami turi būti vaisiai ir daržovės, kurios itin naudingos sveikatai.  visus naudingus užkandžius  galima sudėlioti šaldytuve ar, tiesiog, ant stalo, kad vaikas galėtų juos lengvai pasiekti.

sveiki įpročiai

Žuvis

Vaiko racione turi būti žuvies, nors daugeliu atvejų, vaikai nelabai mėgsta šį produktą. Žuvyje labai daug Omega – 3 riebiųjų rūgščių, tiesiogiai veikiančių vaiko sveikatą.  Žuvies patiekalai vaikams turi būti patiekiami 2 –  3 kartus per savaitę.

Higiena

Atrodo tai labai paprastai – dažniau plauti rankas. Keblumas tame, kad vaiką to reikia išmokinti, o mokinti geriausiai savo pavyzdžiu. Tai svarbu, nes paprasta higieninė procedūra gali apsaugoti vaiką nuo įvairių infekcijų.

Kaip įpratinti vaikus valgyti sveiką maistą? Video

Kaip įpratinti vaikus valgyti sveiką maistą?

Pusryčiai

Vaiko dienotvarkėje pusryčiai – būtinybė. Nuo jų priklauso vaiko dienos energetinis užtaisas, gera savijauta ir bendras tobulėjimas.

Svarbi tradicija

Geriausiai valgyti visai šeimai kartu, kad kiekvienas šeimos narys galėtų pasidalinti gerais įspūdžiais apie skanų ir sveiką maistą, tuo pačiu pabendrauti, papasakoti vieni kitiems apie nuveiktus per dieną darbus.

Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.