Vaikas bijo gydytojo: kaip susidoroti su vaiko baime?

Labai dažnai nutinka taip, kad atrodo ir gydytojas yra protingas, simpatiškas ir lengvai bendrą kalbą su vaikais suranda, o štai jūsų vaikas, kai tik jį pamato pradeda verkti. Kas gi yra? Kaip kovoti su vaiko baime gydytojams??

Šiandien, mes nusprendėme pakalbėti labai aktualia tėvams tema ir atsakyti į klausimus:
Ką daryti, jei vaikas iki kelių drebulio bijo gydytojų?
Ką daryti, jei net planuota apžiūra vaikui sukelia isterijas iki žagsulio?
Ar galima nugalėti baimę gydytojams?
Be to, tokia baimė yra labai pavojinga, juk jei vaiką mama pas gydytoją veda už rankos, tokiu atveju užaugus vaikui to nereikės daryti, o tai pavojinga, kadangi žmogus su bijodamas gydytojų gali praleisti labai rimtas ligas. Specialistai teigia, kad kovoti su šia baime įmanoma, ir kuo anksčiau bus pradėta ši kova, tuo bus geriau. Tačiau pradžioje reikia išsiaiškinti priežastis, kurios paskatino baimę gydytojams.

Priežastys kodėl vaikai bijo gydytojų

Pagrindinė priežastis kodėl vaikai bijo gydytojų, tai netikėto skausmo baimė, kurię jiems vieną kartą teko patirti apsilankant pas gydytoją. Tai gali būti kraujo tyrimas iš piršto, tiek ir elementari vakcina arba nemaloni manipuliacija. Tokia nemaloni patirtis, kaip teigia psichologai ir yra pagrindinė baimių priežastis.

Vaikui gali sukelti baimę ir tėvų arba močiučių gąsdinimai: jei paklausysi mes tave nuvesime pas gydytoją. Tegul ten tau įduria. Jei jums yra pažįstama tokia frazė, tokiu atveju mes jums norime priminti, kad tai jūsų vaikui tikrai nepadės, o štai gali sukelti begalinę baimę baltiems chalatams.

Pas gydytoją
Kaip parengti vaiką apsilankymui pas gydytoją

Kai kurie vaikai gali tapti atsargūs. Pas juos baimes net gali sukelti nepažįstamas žmogus, kuris ateis į namus, vaikas gali pradėti verkti ir bijoti. Nekeista, kad naujoje aplinkoje, kurioje yra daug nepažįstamų žmonių vaikas pradės jaudintis. O jei pašalins prie dar ir prisilies, tokiu atveju tiesiog neišvengsite isterijų.

Dar viena baimės priežastis – nežinomybė, kadangi kai kurios mamos nesako kur jos keliauja su vaikais ir ką ten darys.

Ne ką mažiau svarbus ir jūsų santykis su gydytoju ir jūsų baimė. Juk jūs prisimenate, kad vaikas jaučia mamos baimes intuityviame lygyje. Jei jums pačiai baisu ir jus mėginate nuslėpti savo baimę už pasitikėjimo ir linksmybių kaukės, patikėkite vaikas tai pajaus ir pats pradės jaudintis prieš vizitą pas gydytoją.

Kaip panaikinti vaiko baimę gydytojams?

Svarbi ir pirmoji taisyklė: jokiu būdu nekovokite su baime gydytojams per prievartą. Nereikia būti tokios nuomonės, kad jis šiek tiek pakentės ir viskas praeis, kadangi nieko gero nebus!

Pas gydytoją
Kaip parengti vaiką apsilankymui pas gydytoją

Jei jūs sužinosite kas vaikui sukelia baimę, tai ir kovoti reikės šioje srityje.

  • Prieš einant į polikliniką pamėginkite tinkamai nuteikti vaiką. Vaikui paaiškinkite kur jūs eisite, ką jam ten darys, kokios manipuliacijos bus atliekamos ir kam to reikia. Ir jokiu būdu nemeluokite (tau tik šiek tiek įdurs, tau neskaudės). Tokie žodžiai gali paskatinti tai, kad vaikas daugiau nepasitikės mama. Jei manipuliacija skausminga, taip ir sakykite, kad skaudės. Tai padės vaikui nusiteikti ir lengviau iškęsti skausmą.
  • Jei vaikas drąsiai išgyveno šią procedūrą, būtinai jį pagirkite ir įteikite mažą dovanėlę.
  • Būtinai pasakykite, kad jūs būsite šalia ir jį palaikysite, kad jam nenutiks nieko blogo ir visiems vaikams taip būna.
  • Nedrauskite vaikui verkti. Tai natūrali reakcija į skausmą ir baimę. Tai nėra gėdinga.
  • Ne ką mažiau svarbus ir pačios mamos nusiteikimas: jei jūs bijote kartu su vaiku eiti į polikliniką, tokiu atveju pasiimkite kartu su savimi palaikymo grupę, tai gali būti vyras, sesė arba močiutė.
  • Prieš apsilankymą pas gydytoją galima jam perskaityti knygą apie gydytoją Aiskaudą. Arba kartu pažaiskite gydytojais. Tai yra puikus pretekstas papasakoti, kamyra reikalingas gydytojas, kokias manipuliacijas jis daro ir kodėl.
  • Būtinai sąžiningai atsakykite į visus vaiko klausimus, kurie bus susiję su apsilankymu pas gydytoją. Tavo užduotis įtikinti vaiką, kad šis žmogus nori padaryti tik gerai ir yra draugas, kuriuo reikia pasitikėti.
  • Įtikinti vaiką apsilankyti pas gydytoją nepavyksta? Tada pamėginkite parodyti, kad tai nėra baisu: tegul gydytojas apžiūri jūsų gerklę, paklauso jūsų plaučių…Vėliau pasiūlykite ir vaikui praeiti tą patį kelią. Įprastai vaikai sutinka be problemų

Jei viskas iš to kas buvo paminėta nesuveikė, tokiu atveju be psichoterapeutu pagalbos jums neapsieiti.


Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.