Ką daryti, jei vaikas nenori eiti į vaikų darželį

Jei rytiniai skandalai ir isterijos priepuoliai ant vaikų darželio slenksčio tapo kasdieniu ritualu, išsiaiškinkite, kodėl vaikas taip elgiasi. Juk atsisakyti eiti į darželį vaikas gali dėl daugelio įvairių priežasčių.

Pradėkime nuo paprasčiausios priežasties: vaiko amžiaus. Psichologai pataria leisti vaiką į darželį 4 metų amžiaus. Trimetis dar yra labai prisirišęs prie mamos. Penkerių metų vaikas jau įpranta prie gyvenimo be vaikų darželio. Jei aplinkybės jus verčia dirbti, stenkitės, kad vaikas jau suvoktų, ką reiškia būti vaikų kolektyve – būtų lankęs kokius nors ugdymo užsiėmimus ar nepilnos dienos darželio grupę.

Pirmą antrą mėnesį rytiniai vaiko isterijos priepuoliai yra normalu. Bet jei ir toliau niekas nesikeičia – reikia ieškoti tokio aršaus priešiškumo priežasčių. Pirmiausia pasikalbėkite su auklėtoja. Sužinokite, kaip vaikas elgiasi grupėje visą dieną. Jei jums išėjus ašaros tuoj pat išdžiūsta, reiškia, tai tik manipuliavimas motinos dėmesiu, ne daugiau. Bet jei vaikas nežaidžia su bendraamžiais, sėdi nuošaliai, nevalgo, blogai miega, yra prislėgtas – jau reikia ieškoti tokio elgesio priežasčių.

Paklauskite auklėtojos, ar jūsų vaikas nekonfliktuoja su bendraamžiais. Kartais vienų muštynių pakanka, kad nuotaika sugestų ilgam. Vėlgi pasikonsultuokite su auklėtoja, kaip rasti išeitį iš šios situacijos. Galbūt reikia pasikalbėti visoms trims pusėms ir konfliktas bus išspręstas.

Vaikas nenori eiti į darželį

Vaikų darželyje
Vaikų darželyjeKai kuriems vaikams darželis nepatinka dėl priverstinio maitinimo. Jei kūdikiui būdingi valgymo sutrikimai, informuokite auklėtoją ir auklėtojos padėjėją. Susitarkite, kad vaikas pats nuspręs, valgyti ar ne, o maitinti per prievartą jo nereikia. Patys namuose paruoškite pusryčius ir paimkite jį iš darželio anksčiau, kad jis nebūtų visą dieną alkanas.


Pažaiskite su vaiku namuose vaikų darželį. Pasisodinkite lėles ir gyvūnus ir sumodeliuokite situaciją. Jūsų vaiko reakcija į šią situaciją parodys, kas iš tikrųjų vyksta grupėje. Atkreipkite dėmesį, kokius naujus žodžius jūsų mažylis parsineša iš vaikų darželio. Jei jo žodyne atsirado daug išraiškingos leksikos – „durnius“, „bukas“ ir t.t. – reikėtų pasidomėti, kaip auklėtoja elgiasi su vaikais. Pirmiausia sužinokite iš kitų mamų, ar jos pastebėjo panašų savo vaikų elgesį. Jei jūsų įtarimai pasitvirtins, nesivaržykite nueiti pas auklėtoją ir tiesiai paklauskite, kas iš vaikų taip kalba. Stebėkite auklėtojos ir padėjėjų reakciją. Ar jos stengsis išsisukti nuo atsakymo, ar juoksis? Tokiu atveju nueikite pas įstaigos vadovą ir išreikškite savo pretenzijas, pirmiausia žodžiu. Jūs turite tokią teisę. Paprastai tokios priemonės pakanka, kad po pokalbio darbuotojai pakeistų savo elgesį bent jau kuriam laikui.

Ar būna „nedarželinių“ vaikų? Taip, būna. Ne visi patogiai jaučiasi dideliame kolektyve, su nepažįstamais suaugusiais žmonėmis. Kai kurie vaikai jaučia stresą, kai reikia eiti į tualetą, persirengti, kartu miegoti miegamajame. Tokiu atveju tėvams reikia pagalvoti: ar iš tikrųjų darželis labai reikalingas? Gal būtų geriau namuose su močiute ar aukle. Jei mama turi eiti į darbą, galima paieškoti galimybės pabūti darželyje nepilną laiką, iki pietų miego. Darželio vaidmuo vaiko socializacijoje yra perdėtas, tačiau jis laikomas svarbiu nervinių sutrikimų atsiradimo kaltininku.


Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.