Nuostabūs atradimai pas naujagimį: raidos ypatumai šiuo laikotarpiu


Šalia kūdikio, net Šerlokas Holmsas, garsus detektyvas, atrodo kaip diletantas. Juk mažasis tyrinėtojas nieko nepraleis. Dabar yra daug skirtingų metodikų sensoriniam gerinimui, tačiau įdomiausia yra žaidimas. Žinoma, vaikui dar per anksti pasakoti, kas yra kvadratas, trikampis arba apskritimas. Tačiau naudojant smagią žaidimo formą, visiškai realu išmokyti mažylį atskirti aplinkinius objektus pagal įvairias savybes.

Naujagimiui yra naujų šaltinių gauti informacijos: akytės ir nosytė. Maža nosytė pradeda atpažinti kvapus. Akytės pradeda adaptuotis prie šviesos. Kūdikis išmoksta daryti kokias nors išvadas. Aiškesnis regėjimas tampa apie 2 mėnesį. Šis kūdikio gyvenimo laikotarpis pažymėtas taip, kad smegenys sujungia šiuos vaizdus kartu. Dabar prie šio žaidimo pradeda įsitraukti ir rankutės, kol kas jos visiškai nepaklusnios. Bet po trijų mėnesių kūdikis deda pastangas ir pasiekia sąmoningą kojyčių ir rankyčių valdymą.

Vaiko intelektas

Vaiko intelektas


Po 5 mėnesių amžiaus, įvyksta refleksų perėjimas nuo besąlygiškų prie sąlyginių. Mažyliui sensorinis suvokimas tobulėja ir atsiranda sąmoningi veiksmai. Septynių – aštuonių mėnesių mažylis pradeda čiupti ne tik savo mėgstamą žaislą, bet ir stengiasi jį mesti. Šiuo laikotarpiu, tėvų dalyvavimas žaidime tampa labai reikalingas. Mažam žmogučiui labai įdomu kopijuoti suaugusiųjų judesius ir gestus ir juos imituoti.

Kūdikis auga ir jam vis sunkiau likti vietoje. Norit sudominti jį žaidimu, galima naudoti bet kokias po ranka esančias priemones. Pavyzdžiui, į buteliuką, pageidautina su plačiu kakleliu, galima įdėti mažus daikčiukus. Tada reikia kuo stipriau užsukti dangtelį. Kakliuką galia papuošti kažkuo ryškiu. Dabar tegul mažasis tyrinėtojas aiškinasi su gautu įrenginiu. Dešimt – penkiolika minučių, jis bus tikrai susidomėjęs. Bet vėliau jis eis kraustyti komodos, išvertęs visą stalčių turinį. Siekiant užtikrinti saugumą ir spintelių apsaugą nuo mažojo tyrinėtojo galima nupirkti kokius nors kaiščius, galima apsaugoti stalčius juostele. Kurį laiką tai sulaikys kūdikį. Tačiau praeis pora savaičių, mėnesis ir vaiko smegenys jau išspręs šią sudėtingą užduotį ir išmoks atidaryti „seifą“. Vaikui dabar labai svarbu suprasti dalykų esmę. Būtent todėl visus žaislus, kurie dabar patenka mažyliui į rankas, jis bando išardyti, norėdamas pamatyti, kas yra jo viduje. Nereikia nutraukti arba taisyti šiuo metu kūdikį, pagrindinė tėvų užduotis – padėti, o ne trukdyti.

Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.