5 įdomūs faktai apie vaiko smegenų darbą, kuriuos turėtumėte žinoti

Apie neįtikėtinus gebėjimus, svarbaus mažųjų vaikų organo, mažai kas įtaria, bet mokslininkai įrodė, kad kūdikių smegenys vystosi daug intensyviau nei atrodo iš pirmo žvilgsnio.

Neurologai teigia, kad nuo pat gimimo mažo žmogaus smegenyse yra procesų, apie kuriuos daugelis net neįtaria. Šie 5 faktai apie kūdikių vystymąsi tikrai stebina ir suteikia dirvą pamąstymui.

1. Smegenys – darboholizmas

Niekas negimsta su visiškai išsivysčiusiais smegenimis. Per pirmuosius tris gyvenimo mėnesius jie vystosi taip greitai, kaip tai nevyksta per visą gyvenimą. Jau maždaug vienerių metų smegenys tampa dvigubai didesnės, o jau trejų metų yra išvystytos 80%. Būtent šis laikotarpis, yra palankiausias naujos informacijos įsisavinimui.

vaiko smegenis

2. Krūties pienas „užtaiso“ smegenis

Suaugusiems ketvirtadalis maistingųjų medžiagų yra sunaudojama smegenų vystymuisi, tuo tarpu kai kūdikiai iš motinos pieno gauna net 60 procentų energijos, kuri patenka į smegenų ląsteles.

3. Smegenys „moka“ atpažinti kalbą prieš gimimą

Suaugusiems užsienio kalbų mokytis yra daug sunkiau nei vaikams. Tačiau vaikai turi vieną savybę – sugebėjimą nuo 7-to nėštumo mėnesio pagauti intonacijas ir kalbos ritmą. Jeigu nuo lopšio su mažyliu bendrauti dviejomis ar net daugiau kalbų, tai bus geras pagrindas užsienio kalbos įsisavinimui ateityje. Be to, mokslininkai teigia, kalbų įvairovė bendraujant su vaiku ugdo tokias savybes kaip organizuotumas ir gebėjimas spręsti konfliktus.

vaiko smegenis

4. Ilgalaikė atmintis

Dar iki vienerių metų amžiaus, pas vaikus pradeda formuotis ši atminties forma. Tai gali būti pastebima tais atvejais, kai mažylis nenori paleisti savo motinos ir pradeda verkti, kad ją pakviestų. Vaikas jau turi prisiminimų apie žmogų, kuris visą laiką praleidžia su juo.

5. Nėra daugiafunkcinių veiksmų

Taip, vaikas, keliantis isterijas – spektaklis skirtas ne silpnų nervų žiūrovams. Bet viskas turi savo paaiškinimą. Iš tikrųjų vaiko smegenys tiesiog negali vienu metu susidoroti su keliomis emocijomis, todėl vaikas negali jų kontroliuoti. Tik antruose metuose prasideda priekinės skilties vystymasis, atsakinga už savikontrolę. Iki šio amžiaus mažam žmogui sunku susidoroti su savo jausmais, todėl ir kyla isterijos. Apie septynerių metų vaikas jau gali susidoroti su neigiamais išgyvenimais be pernelyg emocingos reakcijos.

Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.