Vaiko vystymosi periodas, nuo 6 mėnesių iki 1 metukų

Štai ir pralėkė pirmasis vaikelio gyvenimo pusmetis. Rodos, tik vakar atsivežėme iš gimdymo namų supakuotą brangenybę, o šiandien, žiūrite į kalendorių ir stebitės – kaip paaugo jūsų naujagimis. Per tą laiką jūs daug pergyvenote; juk buvo ir pilvuko skausmai, ir viduriavimas, ir atpylimas, ir dantukų dygimas, ir… kitų bemiegių naktų.
Tačiau, nepaisant visų problemų, reikia užsiimti vaiko lavinimu. Ir taip – ką turi mokėti jūsų mažylis?

Nuo kada kudikis pradeda sedeti

Šešių mėnesių vaikas jau moka sėdėti (kartais su papildomu prilaikymu), žaisti su barškučiais, bet ne ilgai, ir pradeda kandžiotis (pradeda kaltis pirmieji pieniniai dantukai).

Kuo svarbus kūdikiui šliaužiojimas

7 – 8 mėnesiais, vyksta „įtemptos treniruotės“, bandant atsistoti, laikantis lovytės turėklų ir aktyvus šliaužiojimas. Gerbiamieji tėveliai, nepamirškite, kad šliaužiojimas – tai aktyvus jūsų vaiko psichomotorinio vystymosi etapas. Šiuo periodu mažylis pradeda pažinti pasaulį, per taktilinius pojūčius, kas skatina emocionalios sferos pažinimą. Vaikai, kuriems dėl kažkokių priežasčių (netinkamos higieninės sąlygos, naminiai gyvūnai namuose ir kt), buvo ribojamas šliaužiojimas, pirmuosius gyvenimo metus, silpniau skyrė žmogiškąsias emocijas.

Vaiko vystymosi periodas
Mažylis tyrinėja pasaulį

Kada laikas stovėti

Devintajame mėnesyje, vaikas jau užtikrintai stovi, įsikibęs į kažkokią atramą. Kai kurie jau bando daryti pirmuosius žingsnelius; ir tai tėvelių, skyrusių vaiko lavinimui daugiau dėmesio, nuopelnas. Tačiau mūsų platumose, toks ankstyvas žingsniavimas, greičiau – išimtis iš taisyklės.

Kada vaikas pradeda kalbėti

9 mėnesių vaikas pradeda tarti pirmuosius vienaskiemenius garsus. Nors būna, kad kai kurie vaikai, pradeda kalbėti, sulaukę dviejų metukų. Tačiau tai irgi nieko blogo; vieni anksčiau – kiti vėliau. Žinoma, jei tai ne psichomatiniai susirgimai.

10 mėnesių vaikas: koks jis

Dešimties mėnesių mažylis užtikrintai „laksto“ su vaikštyne, žymiai ilgiau žaidžia su žaisliuku (iki 15 minučių), valgo su šaukšteliu ir moka atsigerti iš puodelio. Vis dažniau „pakalba“.

Ko tikėtis suėjus 11-12 mėnesių

Vienuoliktajame mėnesyje visus ankstesnius pasiekimus mažylis tobulina ir intensyviai ruošiasi sutikti savo pirmąjį gimtadienį. O pasitikdamas savo pirmąjį gimtadienį, vaikas turi mokėti:
• Vaikščioti;
• Pažinti artimus žmones;
• Atsiliepti, kviečiant vardu;
• Atskirti žaislus pagal spalvas;
• Valgyti su šaukštu;
• Tarti apie 12 vienaskiemenių žodžių;
• Savarankiškai, nors ir neilgai, žaisti su žaisliukais.

Naudojant ankstyvojo lavinimo metodiką, jūs galėsite pasiekti gerų rezultatų tolesniame vaiko fiziniame ir psichiniame išsivystyme.

6 mėnesių kūdikio raida. Video

 6 mėnesių kūdikio raida


Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.